Kupujte len originálny olej!

V poslednej dobe je možnosť zakúpenia neoriginálneho ("pančovaného") oleja čoraz dostupnejšia. Jeho použitím však môžete na vozidle spôsobiť nenávratné škody a výrazne znížiť životnosť motora, pretože nejde o skutočný olej s požadovanými vlastnosťami (viskozitou a výkonom), ale len lacnú napodobeninu.

Originálny olej na rozdiel od neoriginálneho:

• Zodpovedá výrobným špecifikáciám určeným pre automobil
• Obsahuje rôzne aditíva na ochranu motora alebo zníženie spotreby
• Neobsahuje nečistoty alebo častice, ktoré škodia motoru

Žiaľ, dnes už aj v niektorých autoservisoch nie je vylúčené, že Vám vydajú neznačkový olej, ale účtujú značkový. Riziko nákupu olejov z neoverených internetových obchodov je o to vyššie (i keď zákazník dostane do rúk zdanlivo originálne balenie oleja, môže ísť o pančovaný olej).

To, či kupujete originálny alebo neoriginálny olej, je možné zistiť hlavne podľa jeho ceny (originálny olej si drží cenu – aj niekoľkonásobne vyššiu). Mnohí výrobcovia zaviedli ešte lepšiu ochranu proti falšovateľom, a to hologramy na baleniach. Pokiaľ však kupujete olej priamo od výrobcov alebo zmluvných partnerov, resp. od overených servisov, je garantovaná kvalita a jeho pôvod.

Vášmu vozidlu ako zmluvný partner Castrol a SHELL dodávame originálne motorové oleje, ktoré patria k tým najlepším na svete. Tieto oleje poskytujú najvyššiu možnú úroveň ochrany motora a sú určené pre tie najmodernejšie typy motorov.